Karaoke

Karaoke (z japonského kara – prázdný a ōkesutora – orchestr) je forma zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu.

Skladby jsou většinou velice známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně. Bývají často animovaná nebo mění svou barvu v závislosti na právě hrané části. Pomáhají tak zpěvákovi udržet správný rytmus.
Nabizíme dva druhy provedení karaoke:

Karaoke večírek – vcelku volná zábava, účastníci si mohou vybrat ze seznamu skladeb, ale nemusí. Nejprve začne zpívat ten, kdo se na skladbě domluvil, eventuelně domluvený „kaskadér“. V publiku koluje mikrofon a moderátor přesvědčí dalšího, aby zpíval další vhodně zvolenou skladbu a předvedl, že to dokáže. Se stoupající náladou účastníků se zábava rozjíždí. Karaoke se střídá s diskotékou.

Karaoke Superstar – zpívají předem přihlášení účastníci dle seznamu jimi zvolené skladby a buď porota nebo publikum volí nejlepšího zpěváka, který získá cenu, diplom, postup do dalšího kola.

První model je vhodný pro menší kluby, restaurace, které nedisponují pódiem. Druhý je pak ideální pro sály s pódiem, kde účinkující předvádí publiku své umění.
Z akce můžeme pořídit fotoreport a fotografie publikovat v naší GALERII i je dát k dispozici vám.